Listopad 2016

vánoční strom

29. listopadu 2016 v 17:38 Aktuality

vtípek

7. listopadu 2016 v 10:05 Aktuality
Čas od času mi čtenáři či přátelé pošlou zahrádkářský vtip. Vybrala jsem mezi nimi pár nejlepších, které vás, doufám, pobaví.

Stěžuje si nešťastný zahrádkář svému sousedovi: "Pepo, já se z toho snad zblázním, slimáci mi sežrali celou úrodu!" Soused Pepa ho uklidňuje: "Neboj se, oni to přežijí."

"Jak ti chutnaly ty višně, co jsem ti posledně dal?" zajímá se děda zahrádkář. "Byly moc dobré," hodnotí vnouček z města. "Jenom ty jejich pecky byly jaksi tvrdé - tatínek je nakonec musel rozbít kladivem, abychom je mohli aspoň trochu rozkousat!"

Mladá krásná žena najde zálibu v zahradničení. Na své zahradě tráví celé víkendy a většinu odpolední. Všechno jí tam roste a všemu se pod jejíma starostlivýma rukama daří, jen rajčata stále stávkují a žena neví, jak to udělat, aby se plody konečně začervenaly.
Vyrazí proto pro radu k sousedovi, jehož rajčata jsou nejčervenější, největší a nejhezčí v celém širokém okolí. Soused ženě poradí: "Pokud chcete mít tak pěkná červeňoučká rajčata jako já, dělejte to, co dělám já. Každý den se dvakrát postavím před záhon s rajčaty úplně nahý a ty se od hanby začervenají!"
Asi za měsíc přijde zahrádkář na návštěvu k mladé nadšenkyni, ale vidí, že na rajčatech se vůbec nic nezměnilo. "Tak co, mladá paní, dělala jste to tak, jak jsem vám poradil?" "Dělala, dělala. Dvakrát denně, někdy dokonce třikrát jsem se před rajčaty vysvlékala, a nic. Ale podívejte se na moje velké salátovky!"

Zahrádkář poprosí svého syna, aby podepřel rajčata. Jde si potom na chvilku zdřímnout do chaty. Za pár minut za ním syn přijde a stěžuje si: "Už ty rajčata podpírám snad půl hodiny, a nic! Jak dlouho je mám ještě držet?"

" Ten záhon potřebuje okopat jako sůl," upozorňuje zahrádkáře jeho manželka. "Takže vůbec," shrne to manžel. "Jak to?" "No, sůl přece nepotřebuje okopávat."

Uklidňuje prodavač v zahrádkářských potřebách zákazníka: "Ty jahody se sice jmenují měsíční, to ano, ale neznamená to, že je budete muset každý měsíc obměňovat!"

Schůze

7. listopadu 2016 v 9:56 Aktuality
Předseda zahrádkářů pan Emil Kurka oznamuje, že plánována schůze výboru na den 11.11.2016 bude přesunuta na 17.11.2016. EK