Zahrádkářská výstava

20. ledna 2011 v 15:11 |  Naše činnost
I přesto, že letošní rok byl méně úrodný, neboť byla dlouhá zima, deštivé a chladné jaro, uspořádali zahrádkáři již 20. výstavu ovoce, zeleniny i květin.
Opět byly k vidění výborné odrůdy jablek, hrušek, ale i jiného ovoce. Vystavovali jsme velké cibule, cukety, mrkve i různé odrůdy paprik. Raritou byla dýně "zarostlá" ve stavebních kolečkách. Polští zahrádkáři z Kietrze také dovezli své výpěstky i dvě dožínkové koruny z Dzierzyslawi a Wielkich Ściborzyc.
Tradičně byly vystaveny kaktusy i skoro padesát odrůd chryzantém. Celou výstavu vždy okrášlí ikebany z růží, chryzantém, lilií, anturií, karafiátů a dalších řezaných květin. Posezení u kávy či vína u naší výstavy má již takou svou tradici.
I přes nepřízeň počasí navštívilo naši výroční výstavu více než 300 lidí z naší, ale i okolních obcí.                                                                                                                                                                                                                                       EK
                                                                (publikováno ve Štěpánkovickém zpravodaji 12/2010)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama