Přišel Mikuláš

20. ledna 2011 v 15:21 |  Naše činnost
Zahrádkáři spolu s farním úřadem a obecním úřadem zajistili, že k nám zase přišel svatý Mikuláš a pomohl nám rozsvítit vánoční strom u kostela.
Mikuláš přišel již v sobotu 4. prosince odpoledne, aby naděloval menším dětem své dárky v kostele. Před kostelem zněly vánoční koledy, a v této atmosféře již bylo cítit blížící se vánoční svátky s příchodem Ježíška.
Po večerní mši přišel svatý Mikuláš mezi lidi před kostel a řekl, jak vznikla tradice zdobení vánočního stromu, a poté Otec Mariusz odpočítával vteřiny do rozsvícení stromu. Hned po rozsvícení rozdával Mikuláš všem dětem perníky, které napekly zahrádkářky. Otec Mariusz zajistil svařené víno pro dospělé, které rozehřálo v mrazivém počasí jistě každého. Myslím si, že je to krásná akce, která patří k předvánočnímu období.
Před vánocemi mají zahrádkáři krásnou práci, na kterou se vždy těšíme, a to je výzdoba kostela vánočními stromky a postavení betléma. Již podruhé po delší době máme v kostele živé stromy, které svou krásou i vůní dodávají nejkrásnějším svátkům jedinečnou atmosféru. Mnoho z nás již bylo v městě Betlémě v Izraeli a ví, že skutečný Betlém i krajina kolem vypadá jinak, než ho stavíme my, ale o to tu nejde. Stavěním betléma si připomínáme narození Ježíše, i to, co nám tato událost, asi před 2000 lety, dávala v dětství, a jak nás naplňuje po celý život.                                                                                                                                          EK
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama